Zápisky velblouda z války, kterou nikdo nevidí.

O tom že vztahy jsou na palici

9. května 2018 v 18:50 | Velbloud
Šťastné soužití je kavárie a boj se všemi démony světa. Je to strojek na maso a nedá se ochcat.
.Když jsem byla malá, měla jsem o vztahu dost jasnou představu. Je ona, je on, maj se rádi, dělaj si pomyšlení, později se buď znuděj a posunou dál nebo spolu zůstanou dokud neumřou. Lehký jako facka.

To, že je to asi trochu složitější jsem tušila už dávno, ale ježišinazaretský tohle je k zbláznění. Připadám si, jako bychom spolu stavěli raketoplán k výletu na Mars bez jakéhokoli školení, jen podle návodu z piktogramů.

On má v rodokmenu dlouhou historii rozpadlých manželství a nezdravých vztahů. Je z osmi dětí, jediný kluk, přesto se zdá, že co chtěl, vždycky dostal, nikdy nemusel pracovat za peníze. Už šest let se toulá po světě, poslední tři roky v karavanu. Až do ledna byl zastáncem volné lásky a spal s více než 30 ženami. Já, zplozenec tvrdě křesťanské rodiny, odkojen diktaturou, sama mám k diktátorství bohužel občas sklony. V mojí rodinné kronice by vzor funujícího vztahu jeden těžko hledal a podle toho mé minulé vztahy i vypadají. Stejně jako on jsem ráda, že jsem se naučila najít si nějaké kamarády. On býval plný hněvu, já chronický vyděšenec. Až do ledna jsem měla dost jasnou představu jak by se věci dělat měly a jak rozhodně ne, teď se jenom zoufale snažíme za běhu společně uspořádávat bordel svých myšlenek a hodnot. Jsme pravý opak jeden druhého a ve výsledku úplně stejní.

Ještě že Bohnice jsou daleko a tady cvokárnu nemaj.

Ale zase si říkám, kdyby nebyly nesrovnalosti, bylo by to divný...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama